HISTORIA ROZWOJU FIRMY

Genezą powstania naszej drukarni jest zdobycie przez naszego nestora Kazimierza Mielcarka zawodu drukarza typografa już w 1937 roku.

Ten zacny przodek zainspirował nas i pomógł nam uruchomić w roku 1993 rzemieślniczy zakład produkcji etykiet i taśm do metkownic.

Początkowo produkcja odbywała się na prostych maszynach samodzielnie zaprojektowanych i własnoręcznie wykonanych. Były to maszyny do sztancowania etykiet i taśm do metkownic. Można było na nich wykonywać proste nadruki w jednym kolorze. Prawie, równolegle wprowadziliśmy możliwość wykrawania samoprzylepnych arkuszy A4 z możliwością robienia na nich nacięć.

W 1996 roku zakupiliśmy pierwszą przewijarkę sztancującą dedykowaną do dużych nakładów etykiet samoprzylepnych.

Produkcja etykiet białych bądź z prostym jednokolorowym nadrukiem nam nie wystarczała i tak w roku 2002 zakupiona została pierwsza maszyna drukująca amerykańskiej firmy Mark Andy. Owa maszyna dawała nam możliwość druku w 6 kolorach, przy pomocy farb wodnych i był to dla nas duży krok naprzód. Wraz z nią zakupiliśmy pierwszą wymywarkę do fotopolimerów, aby usprawnić proces przygotowalni. Szybko okazało się też, że jedna przewijarka do konfekcji etykiet to za mało i poszerzyliśmy nasz park maszynowy o kolejne.

W następnych latach rozwinęliśmy inne gałęzie druku fleksograficznego i tak na przełomie 2004/2005 do naszego parku maszyn dołączyło urządzenie do druku na rolkach kasowych i do zadruku taśm pakowych.

W 2012 roku przyszedł czas na kolejną duża inwestycję. Zakupiony został Gallus, maszyna drukująca znanej firmy Heidelberg. Wraz z tym zakupem w naszej ofercie pojawiły się etykiety ze wszelkimi uszlachetnieniami, takimi jak lakierowanie, laminacja, cold stamping. Maszyna jest wyposażona w 8 stacji drukujących i wykorzystuje druk przy pomocy trwałych farb UV, ponadto ma możliwość poddruków, dezaktywacji kleju i druku na podkładach. W tamtym okresie nasza firma znacznie zwiększyła powierzchnię użytkową oraz liczbę zatrudnianych osób.

W roku 2014 roku poza drukiem fleksograficznym wprowadziliśmy również druk cyfrowy, za pomocą drukarki cyfrowej typu memjet. Dzięki temu, poza szybkim drukiem fleksograficznym dedykowanym do wielonakładowych produkcji, mogliśmy również korzystnie drukować niewielkie ilości etykiet samoprzylepnych.

W ostatnim czasie tj. rok 2017 do naszego parku maszyn dołączyła maszyna drukująca firmy Lesko. Dzięki temu, że ma ona szerokość roboczą druku, aż 440 mm możemy jeszcze szybciej wykonywać wielonakładowe zamówienia. Do tego wyposażona jest w przystawkę konfekcyjną: turret, dzięki czemu i druk i konfekcja odbywają się w jednej linii produkcyjnej.

W międzyczasie wprowadziliśmy również możliwość zmiennego znakowania etykiet, poprzez drukarkę atramentową. Możemy za jej pomocą numerować pojedyncze etykiety.

Druk to przede wszystkim nasza pasja, dlatego nasze 27 lat na rynku to nieustanne inwestycje i rozwój.

W sierpniu 2019 roku rozpoczęliśmy budowę nowego zakładu produkcyjnego w Gądkach na obrzeżach Poznania. Do nowego obiektu wprowadziliśmy się z początkiem 2021 roku. Była to jedna z największych inwestycji od początku istnienia firmy, która umożliwiła nam rozwinięcie się na wielu płaszczyznach.

Rok 2021 był dla nas okresem dynamicznego rozwoju firmy pomimo trwającego kryzysu na rynku. Poszerzyliśmy swój park maszynowy o kolejnego Gallusa firmy Heidelberg, który umożliwił nam bardziej kompleksową obsługę naszych klientów. Dodatkowo zakupiliśmy nową maszynę inspekcyjną znacznie zwiększając wydajność realizacji zamówień.

Niewątpliwym sukcesem, który udało nam się sfinalizować na koniec roku jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015.